Fiyat Al Randevu Al Online Sonuç
Meme Büyütme İzmir

Meme Büyütme İzmir

Bayanlar estetik görünüme çok fazla önem verirler. Çoğu bayan güzel giyinmeyi kendine bakmayı ve modayı takip etmeyi sever. Bayanlar en çok da kendi bedenleriyle kendi yüzleriyle ilgilenirler. Görüntülerini güzelleştirmek ve çekici hale getirmek için elerlinden geleni yaparlar. Bazı bayanlar küçük göğüslü olmalarından dolayı yakınırlar bazıları ise burunlarının güzel olmamasından dolayı yakınır. Her bayan kendinde bir kusur arar ve daha güzeline ulaşmaya çalışır. Yıllardan beri bayanların en çok takıldıkları noktadır göğüsler. Göğüsleri küçük olan bayanlar buna çözüm bulmak isterler. Düzgün bir fiziğiniz varsa üzerinize oturan straplez bir abiye giydiğinizde dikkatleri ilk çeken nokta göğüslerinizdir. Ama göğüsleriniz yeterince dolgun değilse bu abiye üzerinizde tam istediğiniz gibi durmayabilir. Bayanlar her konuya çok fazla takıldıkları gibi bu konuya da takılırlar. Buna çözüm bulabilmek için yapabilecekleri pek çok yöntem vardır. Hem doğal yöntemler hem de cerrahi yöntemler mevcuttur. Meme büyütme yıllardan beri bayanların en çok ilgilendiği şeylerden birisidir. Meme büyütmek için birçok kadın bir sürü yönteme başvurmuştur.

Meme Büyütme Ameliyatı

Göğüs bayanları simgeleyen bir yapı olduğu için bayanlar göğüslerinin görünümüne çok önem verirler. Göğüsleri küçük olan bayanlar genelde kendilerini çok fazla çekici ve seksi bulmazlar. Bu durumu psikolojik sorun haline getiren bayanlar bile vardır. Eğer bu durum sizin için bu kadar önemli ise ve kendinizi kötü hissediyorsanız buna çözüm yolu bulabilirsiniz. Kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaksa göğüslerinizi büyütmek için estetik ameliyat olabilirsiniz. Günümüzde kullanılan ileri teknolojiler sayesinde meme büyütme ameliyatı çok başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Göğüs ameliyatlarında silikonlar kullanılır. Silikon, göğüs şekliniz ile aynı biçimde olan yuvarlak yapıya sahip göğsü biçimlendirmek için kullanılan mekanizmadır. Silikonların üst kısımları deriyle benzerlik sağlaması açısından tırtıklı yapıdadır. Göğüs ameliyatı olmaya kesin olarak karar verdiyseniz bununla ilgili araştırmalarını çok iyi bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Herhangi bir yere gidip estetik olmayın. Kötü sonuçlar doğurabilir. En iyi esteti ameliyat yapan yerleri araştırın işinde uzman kişilerle çalışın. 40 yaşın üstünde göğüs estetik ameliyatı olmak isteyen bayanlara genelde ilk önce mamografi çektirmeleri önerilmektedir. Mamografi çekilip herhangi bir risk faktörü olup olmadığı araştırılmalıdır. Bundan sonra ameliyat kararı verilmelidir. Meme büyütme ameliyatları genel anestezi yöntemiyle yapılır. Hasta uyutulur ve ameliyata başlanır. Ameliyat süresi yaklaşık olarak bir veya bir buçuk saat sürer. Ameliyattan sonra hasta bir gün sonra taburcu edilerek evine gönderilir. Ameliyattan sonra oluşabilecek herhangi bir ağrı durumu için doktorlar size ağrı kesici verecektir. Bunları kullanmayı ihmal etmeyin. Ağrı kesiciler sayesinde ağrılarınız azalacaktır ve iki üç gün içerisinde normal yaşantınıza dönebileceksiniz. Esteti görünümlerinden rahatsız olan bayanlar buna çözüm bulabilmek için ameliyat yöntemini seçiyorlar fakat burada da akla genel sorun ameliyattan sonra iz kalır mı konusu oluyor. Yapılan birçok göğüs ameliyatında maalesef ki ameliyat izi kalmaktadır. Ama bazı estetik cerrahları buna çözüm olarak estetik dikiş yöntemlerini kullanıyorlar. Meme ameliyatlarında kullanılan protezler üç farklı bölgeden yerleştirilebiliyor. Bu bölgeler; meme ucu, koltuk altı, meme altı kıvrımı. Bu bölgelerden silikon göğsün altından ya da göğüs kasının altından yerleştiriliyor. Genelde cerrahlar kas altından silikonları yerleştirmeyi tercih ediyorlar. Çünkü ameliyat sonrasında hasta daha az ağrı çekiyor bu yöntemde. Genelde ameliyat izi kotluk altında oluyor. Gündelik hayatta çok fazla göze çarpmayacak olan bölgeye saklamaya çalışıyorlar ameliyat izini.

Hormon Seviyelerini Kontrol Etmek

Göğüslerimizin yapısını etkileyen dört tane hormon bulunmaktadır. Bunlar; östrojen, büyüme hormonu, prolaktin, testosterondur. Vücudumuzdaki östrojen hormonunu çoğaltmak göğüslerimizin büyümesine katkı sağlayabilmektedir. Göğüslerimizin en hızlı büyüdüğü dönem ergenlik dönemidir. Bu dönemden sonra hormonlarda yavaşlama olur. Vücudumuzdaki östrojen hormon seviyesini çoğaltırsak göğüslerimizin büyümesine katkı sağlayabiliriz. Günlük hayatımızda östrojen hormonunu azaltan gıdalardan kaçınarak bu işleme başlayabiliriz. İçerisinde BHA bulunan hazır gıdalardan mümkün olduğunca kaçınmalıyız. Büyüme hormonumuz vücudumuzda kilo artışında kemiklerin gelişiminde rol oynar. Aynı zamanda göğüslerimizin büyümesinde de etkilidir. Büyüme hormonumuzun çokluğu ile göğsümüzün büyümesi arasında pozitif yönlü doğu orantı vardır. Büyüme hormonunuz ne kadar fazla ise göğüslerinizin büyüme olasılığı da o kadar artacaktır. Prolaktin, vücudumuzdaki östrojen hormonun dengesini sağlar ve aynı zamanda vücuttaki yağ oranını artırır. Böylece göğüslerinizin büyümesine yardımcı olur. Prolaktin normal koşullarda ergenlik ve hamilelik döneminde üretilir. Fakat bol miktarda östrojen alarak göğsünüzün büyümesine katkı sağlayabilirsiniz. Bunu da soya ve yer elması kökü tüketerek yapabilirsiniz.

Göğüs Büyütme Egzersizleri Yapmak

Düzenli olarak yapacağınız göğüs masajları göğüs dokularının büyümesinde fazlasıyla önem taşımaktadır. Göğüs masajlarının gün içinde iki kez 3 ya da 5 dakika yapılması öneriliyor. Göğüs büyütme egzersizleriyle ilgili araştırma yapıp bunu düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Kimlere Uygulanabilir?

 • Göğüslerini küçük bulan kadınlarda estetik nedenlerden dolayı,
 • Hamilelik sonrası küçülen göğüs boyutunu düzeltmek için,
 • Farklı boyutlardaki göğüslerin simetrisini sağlamak için,
 • Meme kanseri cerrahisinden sonra meme rekonstrüksiyonu amacıyla.

Ameliyat Sonrası Oluşabilecek Komplikasyonlar

Göğüs büyütme ameliyatı göreceli olarak basit ve güvenilir bir girişim olsa da her cerrahi girişimde olduğu gibi, cerrahi risklerin ve bu estetik ameliyata has özel komplikasyonların görülme olasılığı vardır. Komplikasyonların arasında en sık görüleni yerleştirilen meme protezinin çevresinde gelişen kapsülün kasılmasıdır. Bu genellikle her meme protezi uygulamasında meydana gelen kapsülün bazı olgularda aşırı katılaşarak yerleştirilen meme protezini sıkıştırması ile ortaya çıkar. Normal koşullarda düzenli olarak uygulanan masajlarla oluşumu engellenmektedir.

Her cerrahi girişimden sonra ameliyat sahasında bir miktar kan sızıntısı normaldir. Ancak göğüs büyütme estetiğini takiben aşırı kan sızıntısı, ameliyat sahasında kan birikimine ve buna bağlı şişlik ile ağrıya neden olabilir. Bu durum hastanın dayanamayacağı kadar fazla olduğunda kanamanın kontrol edilmesi ve biriken kanın boşaltılması için ayrı bir ameliyata gereksinim duyulabilir. Nadiren de olsa bazı hastalarda yerleştirilen meme protezi çevresinde enfeksiyon gelişebilir. Bu komplikasyonların görülmemesi için ameliyatınızı iyi bir hastanede yaptırmalısınız.

Meme büyütme operasyonu bir estetik müdahaledir ve SGK tarafından karşılanmaz. Meme büyütme fiyatlarını belirlemek aslında hastanın elindedir. Yani kullanılmak isteyene silikon damla protez mi, veya sonradan solisyon kullanılarak içeride iken şişirilen silikonlardan mı hasta kullanmak ister buna göre ücret ortaya çıkar. Birde ameliyatın yapılacağı hastanenin seçimi konforu ve lüksü de bu ameliyatın fiyatını etkiler.Göğüs büyütme estetiği fiyatları kullanılan tekniğe ve sizin ihtiyacınız olan şekle göre değişkenlik göstermektedir. Meme büyütme fiyatları için gerçekleşmiş olan minimum ve maksimum fiyatlar göz önüne alınarak farklı farklı hastanelerde ve kliniklerde size bir fiyat aralığı verilebilir. Fiyat bilgisini net almak için mutlaka muayene olmanız gerekmektedir.

HEMEN BİLGİ AL

Kayıt işlemleri sırasında verdiğim kişisel veri ve iletişim bilgilerimin, Ümit Tıp Hizmetleri tarafından 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Aydınlatma Metni'nde verilen amaçlarla sınırlı olarak işlemesine, kayıt altına alınmasına ve muhafaza edilmesine aynı zamanda hizmet ilişkisi içerisinde olduğu üçüncü kişiler ile paylaşmasına muvafakat ediyor ve onay veriyorum.
KURUMSAL
Tüm Tıbbi Birimleri ve Uzman Kadrosuyla tam teşekküllü bir hastane olarak Kamu, SGK ve Özel Sigorta hastalarına hizmet vermekteyiz.
+90 232 441 41 70
info@karatashastanesi.com.tr
336 Sok. No:26 Karataş / Konak -İZMİR
Gizlilik Sözleşmesi İptal İş Sözleşmesi Hizmet Sözleşmesi

LOKAL YAPI VE SAĞLIK HİZMETLERİ EĞİTİM TURİZM SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

Our services range from 1₺ to 1.000.000 and 10% prepayment is taken for each transaction.

BRANŞLARIMIZ
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kulak Burun Boğaz
 • Genel Cerrahi
 • Dermatoloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Gastroenteroloji
 • Nöroloji
 • Kardiyoloji
 • Göğüs Hastalıkları
 • Psikiyatri
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Üroloji
 • Akupunktur
 • Beslenme ve Diyet
 • Estetik ve Plastik Cerrahi
 • Radyoloji
 • Anestezi ve Reanimasyon
 • Göz Hastalıkları
 • Check Up
 • NEREDEYİZ?